İLÇEMİZDE 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMALARI COŞKUYLA KUTLANDI.
 
Bu yıl 95. kez kutladığımız Cumhuriyet Bayramı kutlamaları, İlçemizde 28 Ekim Pazar günü Kaymakamımız Şeref AYDIN, Makamında yapmış oldu tebriklerin kabulünün ardından, Belediye Başkanımız Emin ERSOY, Daire Amirleri, vatandaşlar ve öğrencilerin katılımıyla 15 Temmuz Şehitleri Meydanında, Atatürk anıtına çelenk sunulmasıyla başladı.

Kutlamalar 29 Ekim Pazartesi günü Kocaseyit Stadındaki törenle devam etti. Kaymakamımız ve Belediye Başkanı’nın stada gelişinin ardından öğrencilerin ve halkın bayramını kutlaması ve akabinde saygı duruşu yapılması ve İstiklal Marşı’nın söylenmesi ile devam etti. Kaymakamımız Şeref AYDIN’ın günün anlam ve önemini belirten konuşmasının ardından, öğrencilerin okudukları şiirlerle devam etti. Ömer Çavuş Anaokulu’nun minik öğrencilerinin hazırladığı büyük gösteri izleyenler tarafından uzun süre alkış aldı. Havran Anadolu Lisesi’nden 200’ün üzerinde öğrencinin hazırladığı müzikli cumhuriyet gösterisi ve hemen ardından Havran Belediyesi Halk Oyunları ekibinin gösteriyleriyle alanı dolduranların heyecanı katlanarak arttı. Cumhuriyet Bayramı sebebiyle ilçemizde düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrenciler için ödül töreni düzenlendi. İlkokullar arası resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri Kaymakamımız Şeref AYDIN tarafından, Ortaokullar arası şiir yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri Havran Belediye Başkanı Emin Ersoy tarafından ve Liseler arası kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere ise ödüllerini Havran İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Söbüoğlu taraından verildi. Program Havran Anadolu Lisesi Bando Takımı eşliğinde tüm öğrencilerin geçit törenine katılması ile sona ererken Balıkesir Valiliği tarafından il genelinde yürütülen ve ülke çapında ses getiren Bengi projesi pankart ve afişleri bir kez daha Havranlı öğrencilerde ve Havran halkında eğitimin ne denli önemli olduğu hususunda farkındalık oluşturdu.

İlçemiz'de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri dolayısıyla fener alayı düzenlendi. Hükümet Konağı önünde gencinden yaşlısına toplanan Havran halkı Hamambaşı meydanına kadar ellerindeki fener ve Türk bayraklarıyla yürüdü. Milli mücadelemiz sırasında ulaşımı sağlayan atlar ise yürüyüşte en ön saflarda yer aldı. Vatandaşlarımız atlı ekiplere ve bando takımına yoğun ilgi gösterdi. Yürüyüş sırasında güzergah üzerindeki ev ve iş yerlerindeki vatandaşlar da korteje alkışlarla eşlik etti.Vatandaşlarımız; Kaymakamımız Şeref AYDIN ve Belediye Başkanımız Emin ERSOY'a yıllar sonra yeniden fener alayı yürüyüşü düzenledikleri için teşekkürlerini dile getirdiler.

 

İSAY2 Galeri

 

İSAY2 Galeri