HAVRAN’ DA 15 TEMMUZ ETKİNLİKLERİ VATANDAŞLARIMIZIN YOĞUN KATILIMI İLE GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

İlçemizde 15 Temmuz 2016 tarihinde FETÖ Terör Örgütü tarafından gerçekleştirilen hain darbe girişiminin 2.Yıldönümü nedeniyle hazırlanan 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü Programı kapsamında Kaymakamlık ve Belediye Başkanlığımız tarafından etkinlikler gerçekleştirildi.
Saat 11:10’ da Havran İlçe Mezarlığında bulunan Polis Şehitliği ziyaret edildi, şehit polis memuru Nedim ÖNER kabri başında anıldı. Şehitlerimiz için Kuran-ı Kerim tilaveti ve dua yapıldı. 
 Saat 21:00'de 15 Temmuz Demokrasi Meydanındaki program mehter takımı gösterisi ile başladı. Havranlılar marşlara ellerinde bayraklar ile eşlik ettiler. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN' ın konuşması naklen verildi.
Daha sonra protokol konuşmaları yapıldı. Kaymakamımız Şeref AYDIN yapmış olduğu konuşmasında şunları söyledi;
“15 Temmuz demokrasimize kasteden planların aziz milletimiz tarafından bozulduğu dönüm noktasıdır; 15 Temmuz birliğimize, kardeşliğimize, bekamıza, kutsalımıza uzanan eli cesur halkımızın kırdığı destandır. Bu vesileyle Demokrasi ve Milli Birlik Gününüzü kutluyorum. Hayatlarını bu ülkenin bekası için feda eden şehitlerimizi rahmetle, şükranla anıyorum. Mekanları cennet olsun. 
O gece Cumhuriyet tarihinin belki de en zor gecesiydi. Çok kapsamlı bir terörist saldırı, işgal girişimiydi. Vicdanını, aklını başkalarına teslim etmiş alçaklar milletin silahlarını millete doğrulttular, insanlarımızı katlettiler, Meclis’i bombaladılar, ülkenin seçimle gelmiş Cumhurbaşkanına suikast girişiminde bulundular. Allah’a şükürler olsun ki Allah’ın inayetiyle, milletimizin cesaretiyle bu alçak kalkışma bertaraf edildi.
40 yıllık plan sinsice hazırlandı, insanımızın dini duyguları istismar edilerek her yere sızdılar. Ve sonunda da nihai hedeflerini gerçekleştirmeye kalktılar. Ama planları başlarına yıkıldı. Ne yaparlarsa yapsınlar göklerden gelen bir karar vardır; hangi oyunu planlasalar planlasınlar ya Mustafa Kemal Atatürk ya Recep Tayyip Erdoğan gibi liderler çıkar bu planları bozar; hangi saldırıları yaparlarsa yapsınlar ya Koca Seyit ya Ömer Halisdemir gibi yiğitler çıkar bu saldırıları püskürtür. Ne yaparlarsa yapsınlar ezan dinmeyecek, bayrak inmeyecektir. 
Rabbim bir daha 15 Temmuzlar yaşatmasın!....”
İSAY2 Galeri