BALIKESİR VALİSİ SAYIN ERSİN YAZICI İLÇEMİZİ ZİYARET ETTİ.


Valimiz Sayın Ersin YAZICI İlçemize yapmış olduğu ziyaretlerinde Kaymakamımız Şeref AYDIN’ ı makamında ziyaret etti. Kaymakamlık girişinde Kaymakam Şeref AYDIN, Belediye Başkanı Emin ERSOY ve İlçe Protokolü tarafından karşılandı.
Daha sonra Kaymakamlık makamına geçen Sayın Valimiz, Kaymakamımızdan İlçe sorunları ve talepleri hakkında, İlçemizde devam eden yatırımlar, yapılan çalışmalar ve ilçenin genel durumu hakkında brifing aldı. Çalışmalarında başarılar diledi. 
Vatandaşlarımızın rahat ve huzurlu bir ortamda yaşamalarını sağlamak için, devletimizin her türlü imkânlarını seferber ettiğini dile getiren Valimiz, Havran Kaymakamlığının önemli çalışmalar yaptığını söyledi.
Kaymakamlık ziyaretinin ardından Havran Belediye Başkanlığına gerçekleştirdiği ziyarette Başkanlık Makamında Başkan Emin ERSOY ve diğer misafirler ile bir süre sohbet eden Sayın Valimiz, Havran ilçesini ziyaret etmekten büyük mutluluk duyduğunu ifade etti.
Kaymakamımız Şeref AYDIN’ ın da bulunduğu ziyarette, Havran Belediye Başkanı ERSOY, Valimize belediye çalışmaları ve projeleriyle ilgili bilgi verdi. Belediye önünde çekilen toplu fotoğrafın ardından Belediye Başkanlığı ziyareti sona erdi.

Daha sonra Sayın Valimiz Şehit Jandarma Er Eyüp Karataş ile Şehit Komando Er Taner Sürek'in Havran'da yaşayan ailelerini ziyaret etti. Sayın Valimiz, Şehitlerin ailelerine başsağlığı dileyerek kendileriyle sohbet etti. Ailelerin isteklerinin olup olmadığını soran Vali Yazıcı, "Şehitlerimizi unutmayacağız, unutturmayacağız. Millet ve devlet olarak sizlere her zaman şükran hislerimizi ifade etmeyi bir borç biliyoruz. Bir kez daha bütün şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum."dedi.
Vali Yazıcı, Şehit ailelerine ve Gazilere çok özel, ayrı bir değer verdiğini ve bunu büyük bir sorumluluk olarak da hissettiğini kaydetti.
Şehit ailelerinin acılarının millet olarak paylaşıldığını ve devletin her zaman yanlarında olduğunu ifade eden Valimiz, "Devletimiz ve milletimiz şehitlerimizin emanetlerine bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da sahip çıkmaya devam edecektir. Emanete sahip çıkmak görevimizdir. Şehitlerimizin emaneti olarak gördüğümüz geride bıraktıkları yakınlarına aynı şekilde sahip çıkıyoruz. Şehit yakınları ve gazilerimizin her türlü meselelerinde Vali olarak bende yanınızdayım. Şehitlerimizin acısı sadece düştüğü yeri yakmıyor, şehitlerimizi sadece belirli günlerde hatırlamıyoruz. Hepinizin acısını çok derinden duyduk ve hissettik. Hepinize çok şükran borçluyuz." diye konuştu.
Vali Ersin YAZICI, Şehitlerimizin ailelerine zeytin fidanı ile Türk Bayrağı işlenmiş motifli halıyı hediye etti.

Son olarak Havran Kent Müzesini ziyaret eden sayın Valimiz, burada yaptığı incelemelerin ardından ilçe ziyareti sona erdi.

İSAY2 Galeri